Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny może nie tylko pomóc w odzyskaniu wcześniejszej stabilności finansowej, ale również poprawić płynność i przejrzystość domowych finansów, a także ułatwić ich kontrolę.

Coraz trudniej jest Ci terminowo spłacać raty zaciągniętych kredytów? Pogorszeniu uległa Twoja sytuacja finansowa? Znajomi chwalą się korzystnymi kredytami, a Ty nadal spłacasz stary, wysokooprocentowany kredyt? Paradoksalnie pomóc może tu nowy kredyt ? kredyt konsolidacyjny, którym spłacisz wcześniejsze zobowiązania. Jego korzystne warunki mogą sprawić, że obsługa dotychczasowego zadłużenia kosztowała nas będzie mniej, a dodatkowo nie będziemy musieli pamiętać o terminowej spłacie rat kliku kredytów, które zastąpione zostaną jedną ratą. To właśnie istota kredytu konsolidacyjnego. Jest on bowiem kredytem celowym przyznawanym na spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań. Może posłużyć na spłatę tradycyjnych kredytów gotówkowych, kredytu samochodowego, a nawet zadłużenia karty kredytowej.
Ważnym jest, by o ewentualnej konsolidacji kredytu pomyśleć wtedy, gdy terminowo regulujemy raty naszych dotychczasowych zobowiązań. Instytucja finansowa udzielająca nam kredytu konsolidacyjnego na pewno sprawdzi, czy rzetelnie wywiązywaliśmy się z obowiązków kredytobiorcy. Jeśli tak było, to możliwe stać się może także ewentualne podwyższenie wysokości kredytu ? będziemy w stanie pożyczyć nieco więcej, niż suma naszych dotychczasowych zobowiązań, co natychmiast poprawi naszą płynność finansową. Niezależnie czy faktycznie pożyczymy więcej, czy nie zdecydujemy się na podwyższenie sumy kredytowania, przyjmuje się, że konsolidacja kredytów jest korzystna w wyłącznie jednej sytuacji. Będzie to moment, w którym warunki dotychczasowych kredytów będą wyjątkowo niekorzystne w porównaniu z aktualną ofertą rynkową. Ta zmienia się nieustannie więc może zdarzyć się tak, że oprocentowanie starych kredytów będzie nawet o kilka procent wyższe od tego, które stosowane jest obecnie. Redukcja oprocentowania przy kredycie konsolidacyjnym sprawi, że zmaleją zarówno całkowite koszty kredytowania, jak i wysokość raty, która będzie mniejsza od sumy wcześniej spłacanych rat. Warto zaznaczyć w tym miejscu także, że porównywalnie najlepsze warunki uzyskamy w przypadku, gdy kredyt konsolidacyjny zabezpieczony zostanie hipoteką nieruchomości. Kredyty hipoteczne charakteryzują się bowiem obniżonymi wskaźnikami stosowanego w ich przypadku oprocentowania (Źródło: czasnafinanse.pl)

Najnowsze poradniki i artykuły
Projekt i wykonanie JMLnet.pl